Metalo pjovimas juostinėmis staklėmis, rankine plazma

Metalo pjovimas juostinėmis staklėmis

Metalo vamzdžių ir profilių pjovimas juostinio pjūklo staklės

Pjovimas juostiniu pjūklu – tai vienas iš įprastų ir tradicinių metalo pjovimo procesų.

Naudojamos staklės, padavimo stalas, laikikliai yra skirti apvalių, kvadratinių, stačiakampių vamzdžių, bei pilnavidurių strypų, bei profilių pjovimui.

Pjovimo greitis ir spaudimo jėga pritaikomi pagal pjaunamo metalo rūšį, matmenis, profilius (pilnaviduris ar tuščiaviduris).

Pjovimo intervalas

00 –  260 mm;

45– 220 mm;

600 – 150 mm;

450 (L) – 180 mm;

Plazminio pjovimo tipai

  1. Plazminis pjovimas
  2. Dujinis pjovimas deguonimi

Plazminis pjovimas

Plazminis pjovimas puikiai tinka mažaanglio plieno lakštams pjauti. Tai daug greitesnis procesas nei dujinis pjovimas deguonimi.

Kraštų kokybė priklauso nuo pjovimo srovės. Apytiksliai nuo 6 mm iki 38 mm kraštų kokybė yra labai aukšta. Vis tik už šios srities ribų kraštų statumas pradeda nukentėti ir tuomet kai lakštai yra plonesni, ir kai yra storesni, net jei iš pažiūros kraštų kokybė yra gana gera (kraštų užapvalinimo bei šlako formavimosi atžvilgiu).

Dujinis pjovimas deguonimi

Dujinis pjovimas deguonimi, naudojant degiklį arba pjaustymas ugnimi yra seniausias pjovimo būdas, tinkantis mažaangliam plienui pjaustyti.

Dujinio pjovimo deguonimi degiklis pjauna storas plokštes, apribojant tiekiamą deguonį.

Kartais taikant šį metodą degikliu yra pjaunami net 900 mm ar net 1200 mm storio plieno lakštai. Vis dėlto, jei iš plieno lakšto reikia išpjauti tam tikrą formą, taikant šį metodą galima pjauti 300 mm ir plonesnius lakštus.

Tinkamai sureguliuotas degiklis pjauna lygiai ir tiesiai. Apačioje susidaro labai nedaug šlako, o viršus nuo kaitrių liepsnų yra tik nežymiai užapvalintas. Tokį paviršių daugeliu atveju galima naudoti papildomai neapdirbant.

Dujinis pjovimas deguonimi idealiai tinka daugiau nei 25 mm storio lakštams pjauti, tačiau taip pat gali būti panaudotas ir 6 mm storio lakštams pjaustyti (su tam tikrais apribojimais). Pjovimo proceso greitis – per minutę 25 mm storio plieno lakšte galima išgauti apie 500 mm pjūvio ilgį.